O nas

Witamy Państwa na stronie Grupy Expobud®.

Od lat specjalizujemy się w nowoczesnych rozwiązaniach wykorzystywanych w budownictwie jedno- i wielorodzinnym. Budujemy z pasją.
W naszych najnowszych domach stosujemy skandynawską technologię ciepłych ceramicznych ścian keramzytowych duńskiej firmy PRAEFA (www.praefa.com) Technologia ta pozwala wznosić nowoczesne wysoko-energooszczędne budynki w ciągu zaledwie dwóch miesięcy od wejścia na plac budowy. Wysoki standard pracy oraz pozytywne opinie klientów zaowocowały dołączeniem naszej firmy w 2012 r do oficjalnych partnerów firmy PRAEFA.

Domy Expobud® to:

 • nowoczesne domy wznoszone w 2-3 miesiące na działce klienta,
 • ciepłe ściany PRAEFA z keramzytu (wypalanej gliny),
 • 3 do 5 sypialni z salonem i kuchnią,
 • inteligentne instalacje które mogą pomóc w codziennej obsłudze domu,
 • od 82 do 166 m2 przestrzeni użytkowej i dach kryty dachówką,
 • Opcjonalnie:
  strych, poddasze użytkowe, garaż 1 lub 2-stanowiskowy, wiata garażowa, rolety, inne dodatki.

Drodzy Państwo
Budujemy taki dom w całej Polsce.

 

Wysoki standard w atrakcyjnej cenie

Nasza firma wraz z partnerem – duńskim koncernem PRAEFA w 2012 roku przygotowała nowoczesny, uniwersalny projekt domu, który zdobył uznanie wśród fachowców z branży i cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów w Polsce i zagranicą.
Renomowana pracownia projektowa Z-500 przyznała mu w 2014 roku tytuł „LIDERA NA RYNKU”. W 2017 zostaliśmy laureatem rankingu „Gazele Biznesu”, w 2018 roku zdobyliśmy tytuł „Diament Forbesa”.
Zwarta bryła, ponadprzeciętna ergonomia oraz możliwość zagospodarowania poddasza pozwalają na ekonomiczną budowę a potem tanią eksploatację tego domu.
Dzięki dobrej koncepcji oraz rzetelnej organizacji procesu budowy udało się osiągnąć założony cel – nowoczesny, energooszczędny dom w przystępnej cenie.
Podstawowa wersja Domu Expobud®   to ok. 110m2 powierzchni, która w podwyższonym stanie deweloperskim (salon + 3 lub 4 sypialnie, instalacja odkurzacza centralnego i pod inteligentny dom) kosztuje 259 tys. zł brutto!

Nowoczesna Technologia

Dom Expobud® to przede wszystkim gotowe – dostarczane przez duński koncern PRAEFA –  ciepłe ściany z keramzytu (ok 20 elementów po 3-7 ton każdy). Dzięki nim dom jest nie tylko ciepły ale także cichy. Keramzyt – czyli wypalona w wysokiej temperaturze glina jest odporna na zawilgocenia, pleśnie, grzyby i działanie gryzoni. Ściana jest obojętna chemicznie, nie palna oraz idealnie gładka (od wewnątrz nie wymaga tynkowania). Ściany ocieplane są styropianem 15 lub 20 cm. W Toruniu z zastosowaniem ścian PRAEFA powstały trzy nowe hotele.
Konstrukcja dachu w domu Expobud® przygotowywana jest również w fabryce z wyselekcjonowanego suchego drewna łączonego w technologii MITEK.
Wytrzymałość konstrukcji sprawdzana jest komputerowo a jakość gwarantowana odpowiednimi certyfikatami (zakładka „Certyfikaty”)
Mimo że sama technologia produkcji ścian i konstrukcji dachu jest droższa niż tradycyjna to dzięki powtarzalności jednego opracowania konstrukcyjnego domu, dobrej koncepcji oraz rzetelnej organizacji procesu budowy udało się partnerom uzyskać rewelacyjny efekt w postaci ceny domu jednorodzinnego zbliżonej do ceny mieszkania.

Budowa w 2 miesiące

Domy Expobud® powstają w około 2-3 miesiące na działce klienta. Pracownicy firmy pomagają przygotować odpowiednie dokumenty związane z procesem budowy a sam projekt domu klienci otrzymują bezpłatnie.

Nasi klienci

Z uznaniem na temat domu Expobud® wypowiada się już blisko 350 rodzin, które w nim zamieszkały w ostatnich 5 latach, między innymi w: Bydgoszczy, Toruniu, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Krakowie, Jeleniej Górze, Zielonej Górze, Warszawie, Szczecinie, Olsztynie,  Wrocławiu, Wałbrzychu, Ostrowie Wielkopolskim, Marklowicach na Śląsku i wielu innych. Pozytywne komentarze naszych klientów zamieszczone w sieci potwierdzają, że można obecnie kupić dom w cenie mieszkania, który dzięki nowoczesnym rozwiązaniom przestrzennym i użytkowym spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów. Komentarze wskazują, że na jego zakup zdecydowali się zarówno ludzie młodzi jak i osoby starsze. W każdym tygodniu rozpoczynamy nowe budowy w różnych częściach kraju.
Dużą popularnością cieszą się wersje domu z garażem 1 lub 2 – stanowiskowym i użytkowym poddaszem, oraz mniejsza wersja naszego domu – z garażem w bryle budynku (93+17m2). Od 2018 roku wprowadziliśmy nowe projekty domów, zarówno mniejszych jak i większych. Zapraszamy do zapoznania się z nimi w zakładce ‚Nasze projekty’.

Serdecznie polecamy nasze domy Expobud® oraz zapraszamy do współpracy.

Nasi partnerzy:

 1. Koncern PRAEFA – opracowanie konstrukcyjne i dostawa ścian;
 2. Toruńska „PRZEMYSŁÓWKA” – betony, zbrojenie do fundamentów, materiały ścienne i izolacyjne oraz elementy wykończenia (stelaże, gładzie, tynki, płyta G-K);
 3. EM3Dach i CREATON – dachówka + akcesoria dekarskie;
 4. Central Sanit – instalacje CO i Wod-kan;
 5. Velux,
 6. Przedstawiciele w Bydgoszczy, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu;
 7. i najważniejsze…. nasze wyspecjalizowane ekipy: od nadzoru – przez projektantów – po wykonawców poszczególnych rodzajów prac – łącznie prawie 200 osób (monterzy ścian, stolarki okiennej i drzwiowej, instalatorzy, elektrycy, cieśle, dekarze, specjaliści od elewacji i suchej zabudowy z płyt G-K, murarze, posadzkarze, tynkarze i wielu innych) od których jakości i precyzji wykonania zależy nasz wspólny sukces – jak dotąd coroczny, ponad 100% wzrost sprzedaży!