O nas

Witamy Państwa na stronie firmy EXPOBUD®.

Jesteśmy największym w Polsce wykonawcą domów jednorodzinnych wznoszonych w technologii  ciepłych prefabrykowanych ścian z keramzytu. Obecnie budujemy ponad 300 domów rocznie co oznacza że prawie każdego dnia gdzieś w kraju rozpoczynamy nowe budowy. Łącznie wybudowaliśmy już  ponad 1000 domów EXPOBUD®. Wykorzystywana przez nas technologia pozwala wznosić nowoczesne wysoko-energooszczędne budynki nawet w ciągu dwóch miesięcy od wejścia na plac budowy. Od lat specjalizujemy się w nowoczesnych rozwiązaniach wykorzystywanych w budownictwie jedno- i wielorodzinnym. Budujemy z pasją.

Niemal corocznie jesteśmy wyróżniani prestiżowymi nagrodami takimi jak Diamenty Forbesa, Gazele Biznesu, Gepardy Biznesu .

Domy Expobud® to:

  • energooszczędne domy jedno i dwurodzinne wznoszone przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii ciepłych prefabrykowanych ścian z keramzytu w 2-3 miesiące na działce klienta,
  • 3 do 5 sypialni z salonem i kuchnią,
  • inteligentne instalacje które mogą pomóc w codziennej obsłudze domu,
  • od 82 do 166 m2 przestrzeni użytkowej i dach kryty dachówką,
  • Opcjonalnie:
    strych, poddasze użytkowe, garaż 1 lub 2-stanowiskowy, wiata garażowa, rolety, inne dodatki.

Najbardziej popularny projekt MP1.

 

Wysoki standard w atrakcyjnej cenie

Nasza firma wraz z partnerem – duńskim producentem ścian keramzytowych w 2012 roku przygotowała nowoczesny, uniwersalny projekt domu, który zdobył uznanie wśród fachowców z branży i cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów w Polsce i zagranicą.
Renomowana pracownia projektowa Z-500 przyznała mu w 2014 roku tytuł „LIDERA NA RYNKU”. W 2017 i 2018 zostaliśmy laureatem rankingu „Gazele Biznesu”, w 2018 i 2019 roku zdobyliśmy tytuł „Diament Forbesa”.
Zwarta bryła, ponadprzeciętna ergonomia oraz możliwość zagospodarowania poddasza pozwalają na ekonomiczną budowę a potem tanią eksploatację tego domu.
Dzięki dobrej koncepcji oraz rzetelnej organizacji procesu budowy udało się osiągnąć założony cel – nowoczesny, energooszczędny dom w przystępnej cenie.

Nowoczesna Technologia

Domy Expobud® to przede wszystkim gotowe, prefabrykowane ciepłe ściany z keramzytu (ok 20 elementów po 3-7 ton każdy). Dzięki nim dom jest nie tylko ciepły ale także cichy. Keramzyt – czyli wypalona w wysokiej temperaturze glina jest odporna na zawilgocenia, pleśnie, grzyby i działanie gryzoni. Ściana jest obojętna chemicznie, nie palna oraz idealnie gładka (od wewnątrz nie wymaga tynkowania). Ściany ocieplane są styropianem 20 cm. W Toruniu z zastosowaniem ścian keramzytowych powstały trzy nowe hotele.
Konstrukcja dachu w domach Expobud® przygotowywana jest również w fabryce z wyselekcjonowanego suchego drewna łączonego w technologii MITEK.
Wytrzymałość konstrukcji sprawdzana jest komputerowo a jakość gwarantowana odpowiednimi certyfikatami (zakładka „Certyfikaty”).
Mimo że sama technologia produkcji ścian i konstrukcji dachu jest droższa niż tradycyjna to dzięki powtarzalności jednego opracowania konstrukcyjnego domu, dobrej koncepcji oraz rzetelnej organizacji procesu budowy udało się partnerom uzyskać rewelacyjny efekt w postaci ceny domu jednorodzinnego zbliżonej do ceny mieszkania.

Budowa w 2 miesiące

Domy Expobud® powstają w około 2-3 miesiące na działce klienta. Firma dla swoich klientów przygotowała specjalną procedurę ułatwiającą przygotowanie procesu budowy a sam projekt domu klienci otrzymują bezpłatnie.

Nasi klienci

Z uznaniem na temat domów Expobud® wypowiada się już ponad 1000 rodzin, które w nich zamieszkały w ostatnich 9 latach praktycznie w każdym regionie Polski. Pozytywne komentarze naszych klientów zamieszczone w sieci potwierdzają, że można obecnie kupić dom w cenie mieszkania, który dzięki nowoczesnym rozwiązaniom przestrzennym i użytkowym spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów. Komentarze wskazują, że na jego zakup zdecydowali się zarówno ludzie młodzi jak i osoby starsze. Każdego dnia rozpoczynamy nowe budowy w różnych częściach kraju. Dużą popularnością cieszą się wersje domu z garażem 1 lub 2 – stanowiskowym i użytkowym poddaszem, oraz mniejsza wersja naszego domu – z garażem w bryle budynku (93+17m2). Od 2018 roku wprowadziliśmy nowe projekty domów, zarówno mniejszych jak i większych. Zapraszamy do zapoznania się z nimi w zakładce 'Nasze projekty’.

Serdecznie polecamy nasze domy Expobud® oraz zapraszamy do współpracy.